یکشنبه، 24 آذر 1398 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
نشریات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
اعطای اولین گواهینامه MFCA به شرکت پتروشیمی تبریز باهدایت و همکاری مرکز محیط زیست دانشگاه صنعتی سهند

 تاريخ: 16/08/97

باهدایت و همکاری مرکز محیط زیست دانشگاه صنعتی سهند و به سرپرستی دکتر فاتحی فر، نخستین گواهینامه MFCA (هزینه یابی جریان مواد) از سوی سازمان ملی بهره وری ایران به شرکت پتروشیمی تبریز اعطا شد. دکتر فاتحی فر ، رئیس کمیته ملی MFCA که طراح و مجری اصلی این برنامه ها در پتروشیمی تبریز است نیز گفت : هدف ما استقرار این روش نوین در تمامی کارخانه ها ، صنایع ، و حتی ادارات است.چرا که ارتقای بهره وری از الویتهای اصلی کشور است.
وی افزود : با به ثمر نشستن پژوهشها و اقدامات ما و تایید توسط APO امروز مسئولیت سنگین تری داریم.تا بتوانیم با به حداقل رساندن ضایعات ، افزایش تولید و کیفیت و نیز فعالیت بر اساس حفظ محیط زیست را عملی کنیم.
گفتنی است تفاهم نامه ای نیز مابین سازمان ملی بهره وری و دانشگاه صنعتی سهند امضا شد.
قره باغی رئیس دانشگاه صنعتی سهند گفت : از آنجاییکه دانشگاه اجرای طرح را در پتروشیمی تبریز بر عهده داشته و توانمندیهای علمی و فناوری و همچنین نیروی انسانی متخصص را داراست ، قرار است متولی آموزش نیروها و نیز طراحی طرحهای تحقیقاتی در خصوص MFCA باشد.
درفشی مدیرعامل پتروشیمی تبریز گفت : این گواهیننامه به دلیل فعالیتهای 7 سال اخیر ما که با هدایت و همکاری مرکز تحقیقات محیط زیست دانشگاه صنعتی سهند انجام شده ، تعلق گرفته است.
وی افزود : با مستقر شدن روش نوین MFCA در تمامی بخشها و فرآیندهای پتروشیمی تبریز ، علاوه بر مدیریت موفق انرژی و بازچرخانی آب مصرفی در سیستم ، آلودگی زیست محیطی به حداقل ممکن رسیده است.ضمن اینکه هیچ پسماندی تولید نمیشود و تمامی مواد زایدی که از چرخه تولید به دست آمده ، طی مراحلی به مواد باارزش افزوده تبدیل میشوند.در نتیجه نیازی به مکان یابی دفع پسماند نیست.
به گفته درفشی پتروشیمی تبریز اگر چه از لحاظ مقیاس یک واحد متوسط است اما از نظر تنوع تولیدات یک واحد منحصر به فرد در کشور است که توانایی تولید طیف گستره پلیمرها را داراست.سالانه 880 هزار تن محصول در پتروشیمی تبریز تولید میشود که با یک برنامه بلند مدت به 1.8 میلیون تن در 5 سال آینده خواهد رسید.
محصولات این واحد با برند TPC به 35 کشور دنیا به خصوص در قاره اروپا صادر میشود و با تکمیل خط اتیلن غرب در اردیبهشت 98 این شرکت قادر به توسعه 50 درصدی فعالیت خود میشود.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران هم گفت : توانمندیهای صنعتی و علمی تبریز همواره زبانزد بوده و موفقیت این طرح برای اولین بار در کشور ، نوید اتفاقات خوبی در آینده برای ارتقای سطح بهره وری در تولید و اقتصاد را می دهد.
اولیا افزود : طبق برنامه ریزیها باید 30 درصد از رشد اقتصادی کشور با ارتقای بهره وری محقق شود.به این معنی که ما باید محصولات رقابت پذیر و با کیفیت و قیمت مناسب تولید کنیم. MFCA این کار را به خوبی انجام میدهد.
وی گواهینامه بین المللی مشاوره بهره وری سازمان بهره وری آسیایی APO را نیز به دکتر اسماعیل فاتحی فر اعطا کرد.
 ضمائم
  (104 KB)
  (78 KB)
  (82 KB)

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است