دوشنبه، 10 آذر 1399 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
دانشگاه صنعتی سهند و شرکت گاز استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

 تاريخ: 11/08/98

دانشگاه صنعتی سهند و شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در راستای انجام پروژه های مشترک و استفاده از ظرفیت های متقابل تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی داشگاه صنعتی سهند، رییس دانشگاه صنعتی سهند در آیین امضا ی این تفاهم نامه ، ضمن اشاره به ظرفیت ها  و پتانسیل های دانشگاه صنعتی سهند در خصوص تربیت نیروی متخصص مورد نیاز صنایع کشور و استان در رفع نیازهای پژوهشی شان این دانشگاه را جزء دانشگاههای برتر کشورعنوان کرده و افزودند ، لازمه تربیت نیروی متخصص و کارآمد توسعه تحصیلانت تکمیلی در دانشگاهها و همچنین فراهم نمودن زیر ساخت های لازم جهت ایجاد مراکز تحقیقاتی نوع دوم می باشد که در دانشگاه صنعتی سهند توجه ویژه ای به هردو شده است. در حال حاضر پنجاه درصد دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند را دانشجویان تحصیلات تکمیلی شامل می شود و بیش از 16 مرکز تحقیقاتی فعال که  بر اساس ارزیابی های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری  دو تا از این مرکز به سطح پژوهشکده ارتقاء یافته اند که پژوهشکده نفت و گاز نیز جزو این پژوهشکده ها می باشد. دکتر مصطفی قره باغی همچنین با اشاره به انجام بیش از 300 طرح نیاز محور در سطح صنایع کشور در دانشگاه صنعتی سهند ، طرح مشترک دانشگاه با وزارت نفت را در خصوص ازدیاد برداشت از میادین نفتی ، جزء طرح های مهم و موفق قلمداد کرده و افزودند از تعداد 7 دانشگاهی که در این طرح حضور دارند دانشگاه صنعتی سهند توانسته وارد فاز 3 این طرح بشود . رییس دانشگاه صنعتی سهند یاداور شد ، زیر ساخت های لازم جهت همکاری با صنایع فراهم گردیده و دانشگاه صنعتی سهند توانسته در بحث ارتباط با صنعت وارد فازها ی عملیاتی  شده و گامهای موثری را بردارد. 

مدیر عامل شرکت گاز استان ، نیزدر این آیین، با اشاره به تعامل صنعت با دانشگاه ، یکی از عوامل موفقیت کشورهای توسعه یافته را ارتباط بین صنعت و دانشگاه عنوان کرده و افزودند پس از پیروزی انقلاب اسلامی به این بحث در قوانین جاری کشور اهمیت ویژه ای شده و به تعامل صنعت و دانشگاه تاکید شده است. دکتر توحیدی ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و در جهت خودکفایی و شکوفایی صنایع کشور به تعامل بیش از پیش صنعت و دانشگاه تاکید کرده و وجود دانشکده و پژوهشکده نفت و گاز را در دانشگاه صنعتی سهند را مهم عنوان کرده و بر افزایش تعداد طرح های مشترک تاکید کردند. مدیر عامل شرکت گاز استان  در ادامه افزودند شرکت گاز استان آذربایجان شرقی قطب ساخت تجهیزات کشور می باشد و باید از ظرفیت دانشگاه صنعتی سهند در ساخت این تجهیزات استفاده شود.

در پایان این مراسم ، تفاهم نامه مشترک همکاری به امضاء دکتر مصطفی قره باغی رییس دانشگاه صنعتی سهند و دکتر توحیدی مدیر عامل شرکت گاز استان رسید. امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است