دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 دفتر مالکیت فکری دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.

 تاريخ: 09/03/00

 

دفتر مالکیت فکری دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.
 
دفتر مالکیت فکری دانشگاه سهند به عنوان نمایندگی کانون پتنت ایران با هدف تبدیل علم به ثروت و ایده به فناوری به منظور توانمندسازی و حمایت ازاساتید ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و شرکتهای دانش بنیان مستقر در دانشگاه برای ثبت بین المللی اختراعات راه اندازی شده است.
 
مدیر کانون پتنت ایران در مراسم افتتاح این دفتر گفت: دانشگاه صنعتی سهند ظرفیت بسیار زیادی در حوزه فناوری دارد و راه اندازی این دفتر به آشنایی محققان و فناوران این دانشگاه با مباحث مربوط به ثبت اختراع بین المللی و حفظ و حمایت از دستاوردهای آنان کمک می کند.
مهدی ضیغمی همچنین گفت: امسال از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشور حمایت می شود.
وی افزود : این کانون بیش از 90 درصد هزینه های ثبت اختراع بین المللی شرکتهای دانش بنیان، صنعتی و فناوری را پرداخت می کند.
وی با بیان اینکه پارسال 90 اختراع بین المللی مخترعان کشورمان ثبت بین المللی شد افزود : هم اکنون نزدیک 20 درخواست ثبت اختراع بین المللی تایید شده و در حال طی مراحل ثبتی است.
وی تجاری سازی دستاوردهای مخترعان داخلی از برنامه های آینده کانون پتنت ایران بیان و خاطرنشان کرد : در این راستا تلاش می کنیم ضمن حمایت از ثبت اختراع در کشورهایی که برنامه صادراتی دارند و افزایش ارتباطات با دفاتر خارج از کشور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان را به سرمایه گذاران خارجی وصل کنیم.
مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در کشور نسبت به رشد علمی ، توسعه فناوری نداشته ایم افزود: هم اکنون کشورمان در ثبت اختراع بین المللی رتبه چهلم جهان دارد که می توان با حمایت از تجاری سازی و شکوفایی ظرفیتها این رتبه را 10 تا 15 رده ارتقا داد.
دکتر قره باغی رییس دانشگاه صنعتی سهند هم با اشاره به ظرفیتهای این دانشگاه و اجرای نزدیک 400 طرح تحقیقاتی و اختراعات مختلف ثبت شده، ابراز امیدواری کرد راه اندازی دفتر مالکیت فکری به افزایش حمایتها از فناوران و نوآوران دانشگاه کمک کند.


 درج در سايت توسط : روابط عمومی