دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 رئیس دانشگاه صنعتی سهند تبریز: دانشگاه صنعتی سهند با تفکر بسیجی ایجاد شد

 تاريخ: 13/09/00

 

رئیس دانشگاه صنعتی سهند تبریز:

دانشگاه صنعتی سهند با تفکر بسیجی ایجاد شد

دانشگاه صنعتی سهند با تفکر بسیجی ایجاد شد
رئیس دانشگاه صنعتی سهند با بیان این‌که دانشگاه صنعتی سهند با تفکر بسیجی ایجاد شده است، گفت: بعد از پایان جنگ تحمیلی به دلیل مشکلاتی به ویژه در بحث سازندگی که کشور با آن مواجه بود مقرر شد مراکزی با هدف تربیت نیروی متخصص و رفع نیازهای جامعه ایجاد شود در همین راستا دانشگاه صنعتی سهند به عنوان اولین دانشگاه صنعتی کشور راه اندازی شد. 

احمدرضا مصطفی قره باغی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در دانشگاه صنعتی سهند، با بیان این‌که بسیج بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با فرمان امام راحل شکل گرفت، اظهار کرد: امروز بعد از گذشت بیش از 40 سال می توان بسیج را به عنوان تفکر و فرهنگ دانست چرا که بسیج محدود به موضوع خاصی نیست.

وی افزود: بسیج در بطن جامعه شکل گرفته و نهادینه شده است زمانی که بسیج با فرهنگ بسیجی، ایثار و فداکاری نسبت به موضوعی ورود پیدا کند قطعا در آن موضوع موفق شده و به نتیجه می‌رسیم.

وی با بیان این‌که از همان زمان تاسیس، طرح جامعی برای دانشگاه تدوین شد، گفت: امروز بعد از گذشت 30 سال، اکثر رشته‌های فنی و مهندسی در این دانشگاه شکل گرفته است و همچنان رشته‌های مورد نیاز برای رفع مشکلات و نیازهای کشور راه اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی سهند افزود: امروزه نیاز به رشته‌های دانشگاه صنعتی سهند در جامعه بسیار مشهود است و خوشبختانه این دانشگاه توانسته نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مورد نیاز خوب عمل کند.

وی با اشاره به ایجاد مراکز تحقیقاتی تقاضا محور در دانشگاه صنعتی سهند، گفت: این مراکز تحقیقاتی براساس انجام طرح های تحقیقاتی مورد نیاز صنعت ایجاد شده‌اند به طوریکه اکنون نزدیک به 20 مرکز در این دانشگاه شکل گرفته است که براساس ارزیابی وزارت علوم دو مرکز از این مراکز به پژوهشکده تبدیل شده است.

وی با تاکید براین‌که خوشبختانه ارتباط دانشگاه و صنعت در دانشگاه صنعتی سهند تحقق یافته است، گفت: نزدیک به 400 طرح تحقیقاتی در این دانشگاه براساس نیاز صنعت و برای رفع مشکلات انجام شده است.

قره باغی با اشاره به راه اندازی مرکز رشد و نوآوری دانشگاه سهند، گفت: اکنون حدود 50 شرکت در این مراکز مشغول به فعالیت هستند و محصولاتی در آن ها تولید می شود که به مرحله صادرات نیز رسیده‌اند. درج در سايت توسط : روابط عمومی