سه شنبه، 6 اسفند 1398 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
نشریات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه صنعتی سهند با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار گردید + تصاویر

 تاريخ: 16/11/96

مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه صنعتی سهند با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر محمدعلی آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز و جمع کثیری از دانشگاهیان و مسئولین در سالن شهید آوینی دانشگاه با شکوه تمام برگزار گردید. ایشان قبل از حضور در جمع دانشگاهیان در بدو ورود به دانشگاه با حضور در مزار شهدای گمنام با تقدیم گل و نثار فاتحه ای به روح شهیدان ادای احترام کردند.
در این مراسم جناب آقای دکتر آذری خسروشاهی رئیس دانشگاه ضمن خوش آمد گویی ، گزارشی از پیشرفتهای علمی و فنی و فرهنگی دانشگاه را ارایه نمودند.
جناب آقای دکتر شاهدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن عرض خیر مقدم از حضور گرم امام جمعه تبریز در دانشگاه ابزار خرسندی نمودند.
در ادامه مراسم جناب آقای دکتر محمدعلی آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز ضمن تبریک ایام دهه فجر و ابراز خرسندی از حضور خود در جمع دانشگاهیان دانشگاه صنعتی سهند اظهار داشتند انقلاب اسلامی بزرگترین تحول جهان در قرن بیستم بود، گفت: انقلاب اسلامی مردم ایران بسیاری از نظریه پردازان زمان را شگفت زده کرده است و در حال حاضر با گذشت ۴ دهه از عمر با برکت این حرکت هنوز علل اصلی پیدایش و بروز آن به طور کامل روشن نشده است.

امام جمعه محترم تبریز با تاکید بر تبیین و تشریح ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی انقلاب اسلامی توسط اساتید دانشگاه تصریح کرد: حضور یکپارچه مردم با رهبری دینی امام راحل نظام شاهنشاهی را سرنگون ساخت و مردم سالاری دینی را حاکم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم مردمی بودن انقلاب اسلامی را وجه تمایز آن با دیگر انقلاب ها دانست و گفت: در سایر حرکت ها حضور مردم صرفاً برای حمایت از گروه یا جناح خاص سیاسی است که با اهداف خاص سیاسی درصدد براندازی حکومت حاکم است، اما اصل انقلاب ایران برپایه خیزش اسلامی و دینی مردم بود که برای مبارزه با ظلم و استبداد برخواسته بودند.
وی با بیان اینکه اسلامی بودن یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی است، گفت: به اعتقاد بسیاری از اندیشمندان سیاسی عامل دین و مذهب از قوی ترین و اصلی ترین موضوعاتی موثر در پیدایش و پیروزی انقلاب مردم ایران بود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در حالی که انقلاب های دیگر مسیر جدایی دین از سیاست را پیگیری میکردند، اما در ایران اسلامی، انقلاب به رهبری مرجعیت عالم دینی، سیاست را با دین پیوند داده و پیروزی آن را رقم زد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد این انقلاب را استقلال در برابر قدرت های استکباری عنوان کرد و گفت: آرمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از شعارهای اصلی انقلاب مردم ایران بود که بعد از گذشت ۳۹ سال از آن روزها آحاد مردم با پایبندی به آن در مسیر رشد و بالندگی حرکت میکنند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلابی فرهنگی است، گفت: مردم در انقلاب اسلامی خود با توجه به موضوعات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، محور خیزش خود را بر پایه آموزه های دینی و فرهنگی بنا نهادند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم توسعه روزافزون مراکز علمی و پژوهشی، تکثر دانشجویان و علم آموزان در اقصی نقاط کشور به ویژه شهرهای کوچک و دور افتاده، اشاعه فرهنگ قرآنی در بین نسل سوم و چهارم انقلاب، حضور و درخشش جوانان در عرصه های مختلف جهانی و دیگر موفقیت ها را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: هر چند اقدامات قابل توجهی در عرصه های مختلف صورت پذیرفته است، اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و باید در راستای خدمت به مردم در برابر توطئه های جدید دشمنان از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم.
وی خطاب به دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی سهند گفت: در راستای رهنمودهای فرهنگی که از ۲۶ سال پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی دغدغه هایی دارند و همچنین در جهت تحقق عناوین اقتصادی که از ۱۰ سال پیش ایشان رهنمود هایی بیان فرموده اند، باید دانشگاه ها وارد عمل شوند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی اقتصاد به نفت گفت: دانشگده های صنعتی مختلف دانشگاه سهند تبریز پژوهش های خود را در جهت اکتشاف و توسعه معدن در استان به کار گیرند.
امام جمعه تبریز افزود: پایان نامه های دانشگاهی هم باید در راستای رشد و توسعه صنعت استان نوشته شده و به کارگیری شود.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشجویان باید با آرمان گرایی انقلابی و با اجتناب از سیاست زدگی ها و جناح گرایی ها، تحصیل، تهذیب در دانشگاه ها را در اولویت قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به اینکه دانشجویان باید از آگاهی سیاسی بالایی برخوردار باشند گفت: ارتقاء سطح بینش و نگرش سیاسی در بین دانشجویان بخشی از برنامه های آموزشی دانشگاه ها است، اما قشر فرهیخته کشور نباید دچار سیاست زدگی ها و جناح گرایی ها شوند.
امام جمعه تبریز پیشرفت و توسعه کشور را در گرو بهره مندی از توانمندی های جوانان دانست و گفت: دانشجویان مطالبه گر و دشمن شناس باید در راستای تحقق آرمانهای انقلاب و منویات مقام معظم رهبری زمینه رشد همه جانبه کشور را فراهم سازند.
وی افزود: نسل جدید و دانشجویان آگاه به زمان از رویش های انقلاب هستند که با مطالبه گری از مسئولان، مسیر توسعه کشور را برای رسیدن به افقی روشن جهت میدهند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: دانشجویان با حضوری آگاه در مشارکت های مدنی، جامعه را در مسیر تحقق آرمان های نظام و انقلاب راهنمایی و همراهی کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه وحدت نیاز اصلی امروز کشور است، گفت: با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن شکوه و عظمت انقلاب را به نمایش می‌‌گذاریم که این از نشانه‌های نمود وحدت‌ جامعه اسلامی مان و پاسخی قاطع به همه دشمنان انقلاب خواهد بوددر پایان مراسم از پژوهشگران برتر و بازنشستگان دانشگاه تجلیل به عمل آمد. اسامی پژوهشگران برتر و بازنشستگان گرامی دانشگاه به شرح ذیل می باشد :
الف) پژوهشگران برتر
1ـ آقای دکتر محمد حقیقی بعنوان پژوهشگر برتر کشور در هیجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری کشور در حوزه فنی و مهندسی .
2ـ آقای دکتر مهدی سلامی کلجاهی بعنوان پژوهشگر برجسته مهندسی شیمی سال 1396 گروه علوم مهندسی از سوی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران
3ـ آقای دکتر رضا یگانی بعنوان پژوهشگر برتر استان در همایش هیجدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان در سال 1396 در گروه فنی و مهندسی .
ب) بازنشستگان گرامی
1ـ جناب آقای مهندس محمد امین دستمالچی
2ـ جناب آقای دکتر اصغر چوبدار
3ـ جناب آقای مهندس علیرضا علیپور جهانی
4ـ جناب آقای مهندس جمشید جعفری تبریزی
5ـ جناب آقای حسین کارگر میلانی
6ـ جناب آقای محمدرضا احسن زاده
7ـ جناب آقای محمود روشنی کیا
8ـ جناب آقای علی رحیمی
9ـ جناب آقای ولی احمدی آس
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است