جمعه، 13 تیر 1399 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
نشریات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
رونمایی از سامانه‌ی بازچرخانی پساب خاکستری در یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو+ تصاویر

 تاريخ: 25/07/97

سامانه‌ی بازچرخانی پساب خاکستری یکی از چهار محصولی بود که در ابتدای یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو توسط دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور بصورت نمادین رونمایی شد.
پساب خاکستری معمولا حاوی انواع شوینده، چربیها، درشت مولکولها و میکروبها و میکروارگانیسمها است و به دلیل دارا بودن این مواد نمی‌تواند برای مصارف عمومی مورد استفاده قرار گیرد و نیازمند فرایند تصفیه‌ای است. با توسعه فناوری غشای سرامیکی تصفیه این نوع پساب‌ها بسیار آسان تر بوده و با محدودیت کمتری قابل انجام است.

شرکت دانش بنیان دانش پژوهان صنعت نانو به مدیر عاملی دکتر علی اکبر بابالو، رئیس دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه،  پس از چند سال تحقیق و مطالعه، موفق به ساخت غشاهای سرامیکی نانوساختار شده است. این مجموعه دانش بنیان با استفاده از غشاهای سرامیکی نانوساختار اقدام به توسعه سامانه‌های تصفیه پساب خاکستری کرده است
 
در این سامانه به منظور تصفیه آب خاکستری از غشاهای نانوساختار سرامیکی میکروفیلتر و اولترافیلتر استفاده شده است. این دستگاه با توجه به شرایط پساب تولیدی در مجتمع‌های مسکونی یا پساب صنایع می‌تواند در دو مرحله فیلتراسیون، پساب ورودی را به استانداردهای مطلوب رسانده تا مورد استفاده مجدد قرار گیرند.
مزایای این سیستم شامل قابلیت بازگردانی 70 الی 85 درصدی برای مصارف مختلف، صرفه جویی 50 تا 70 درصد در مصرف آب، استفاده از روش غشایی برای گندزدایی کامل و برتری نسبت به روشهای گندزدایی دیگر، عمر بالای غشاهای استفاده شده در این سامانه که 5 تا 10 سال با توجه به نوع پساب ورودی است، عدم نیاز به اپراتور و استفاده از فرآیند کاملا اتوماتیک، قیمت رقابتی در مقایسه با دیگر انواع روشهای جداسازی و حذف کامل تمامی میکروبها و میکروارگانیسمها است.

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است