یکشنبه، 8 خرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
دفتر مالکیت فکری دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.

 تاريخ: 09/03/00

دفتر مالکیت فکری دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.
 
دفتر مالکیت فکری دانشگاه سهند به عنوان نمایندگی کانون پتنت ایران با هدف تبدیل علم به ثروت و ایده به فناوری به منظور توانمندسازی و حمایت ازاساتید ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و شرکتهای دانش بنیان مستقر در دانشگاه برای ثبت بین المللی اختراعات راه اندازی شده است.
 
مدیر کانون پتنت ایران در مراسم افتتاح این دفتر گفت: دانشگاه صنعتی سهند ظرفیت بسیار زیادی در حوزه فناوری دارد و راه اندازی این دفتر به آشنایی محققان و فناوران این دانشگاه با مباحث مربوط به ثبت اختراع بین المللی و حفظ و حمایت از دستاوردهای آنان کمک می کند.
مهدی ضیغمی همچنین گفت: امسال از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشور حمایت می شود.
وی افزود : این کانون بیش از 90 درصد هزینه های ثبت اختراع بین المللی شرکتهای دانش بنیان، صنعتی و فناوری را پرداخت می کند.
وی با بیان اینکه پارسال 90 اختراع بین المللی مخترعان کشورمان ثبت بین المللی شد افزود : هم اکنون نزدیک 20 درخواست ثبت اختراع بین المللی تایید شده و در حال طی مراحل ثبتی است.
وی تجاری سازی دستاوردهای مخترعان داخلی از برنامه های آینده کانون پتنت ایران بیان و خاطرنشان کرد : در این راستا تلاش می کنیم ضمن حمایت از ثبت اختراع در کشورهایی که برنامه صادراتی دارند و افزایش ارتباطات با دفاتر خارج از کشور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان را به سرمایه گذاران خارجی وصل کنیم.
مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در کشور نسبت به رشد علمی ، توسعه فناوری نداشته ایم افزود: هم اکنون کشورمان در ثبت اختراع بین المللی رتبه چهلم جهان دارد که می توان با حمایت از تجاری سازی و شکوفایی ظرفیتها این رتبه را 10 تا 15 رده ارتقا داد.
دکتر قره باغی رییس دانشگاه صنعتی سهند هم با اشاره به ظرفیتهای این دانشگاه و اجرای نزدیک 400 طرح تحقیقاتی و اختراعات مختلف ثبت شده، ابراز امیدواری کرد راه اندازی دفتر مالکیت فکری به افزایش حمایتها از فناوران و نوآوران دانشگاه کمک کند.


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است