یکشنبه، 8 خرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
جلسه رویکرد جهانی نسبت به آب و فاضلاب و تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی با حضور دکتر سیروس ابراهیمی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه سهند در محل دانشگاه زنجان تشکیل شد

 تاريخ: 17/04/00

جلسه رویکرد جهانی نسبت به آب و فاضلاب و تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی با حضور دکتر سیروس ابراهیمی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه سهند در محل دانشگاه زنجان تشکیل شد
در مورخ 12تیرماه جلسه ای با موضوع رویکرد جهانی نسبت به آب و فاضلاب و تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی در محل سالن جلسات شهید دکتر شهریاری دانشگاه زنجان تشکیل شد.
این جلسه به دعوت ریاست محترم دانشگاه زنجان و با حضور ریاست و معاونین دانشگاه زنجان، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، مدیر عامل آبفای استان زنجان به همراه معاونین، مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان زنجان به همراه معاونین و نمایندگان شرکت های مهندسین مشاور منتخب اداره کل راه و شهرسازی تشکیل گردید.
در ابتدا دکتر مقیمی، دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه زنجان ضمن خوش آمدگویی مقدمه ای در خصوص موضوع آب و فاضلاب و اهمیت روش های نوین تصفیه فاضلاب شرح دادند. سپس جلسه با سخنرانی و انتقال تجارب ارزشمند دکتر سیروس ابراهیمی، استاد دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی سهند تبریز ادامه یافت. در این جلسه ایشان در خصوص روش های تصفیه فاضلاب و روش های نوین آن و به ویژه روش زیست توده گرانولی به تفصیل به شرح موضوع و ارائه نمونه هایی از کشوذ هلند، چین و چند نمونه دیگر در ایران پرداختند.
در ادامه دکتر سلطانی، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان به بیان اهمیت و ضرورت تصفیه فاضلاب و راه طولانی برای تحقق هدف برای استان و روستاها پرداختند و بیان داشتند از حدود 500 روستا با جمعیت بالای 200 نفر تاکنون فقط یک روستا امکان تصفیه فاضلاب محقق شده است. همچنین یادآور شدند در پروژه های اقدام ملی مسکن و شبکه های روستایی باید از این موضوع استقبال شود.
خانم مهندس اسماعیلی، مسئول دفتر فنی شرکت آب و فاضلاب نیز سوالاتی در خصوص جزئیات فرآیند تصفیه پرسیدند که دکتر ابراهیمی به تفصیل و با ذکر نمونه های انجام شده پاسخ دادند.
همچنین مهندس افشاریان از شرکت مهندسین مشاور ارکان رهاب و مهندس ستاری از شرکت مهندسین مشاور پترو البرز ایرانیان و دیگر مدعوین جلسه از جمله مهندس جزء قاسمی، مدیر عامل آبفای استان زنجان سوالاتی در این خصوص داشتند که به همراه دکتر ابراهیمی به پرسش و پاسخ پرداختند.
پس از پایان جلسه و صرف ناهار کلیه مدعوین از محل پکیج های تصفیه فاضلاب دانشگاه و به ویژه از چرخه تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی که توسط دکتر سیروس ابراهیمی طراحی شده است بازدید نمودند.
 


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است