سه شنبه، 21 مرداد 1399 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
نشریات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
با حضور معاونین و مدیران وزارت نفت و ریاست دانشگاه صنعتی سهند قرارداد واگذاری مطالعات فناورانه میدان نفتی سروش با این دانشگاه به امضا رسید

 تاريخ: 19/11/93

 
به گزارش ، روابط عمومی دانشگاه در این مراسم که عصر روز گذشته (شنبه ۱۸ بهمن) در ساختمان اصلی وزارت نفت برگزار شد، قرارداد واگذاری مطالعات فناورانه ۳ میدان نفتی با حضور معاونین و مدیران وزیر نفت و روسای ۴ دانشگاه و مرکز علمی به امضا رسید.
رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این مراسم، با تاکید بر اهمیت مطالعات و پژوهش های فناورانه در صنعت نفت  گفت: امروز، روز مهمی در تاریخ صنعت نفت و سرآغاز ارتباط بنیادین میان نفت و دانشگاه است که با دهه فجر مصادف شده است، دورانی که تبلور آرزوهای تک تک مردم برای رسیدن به استقلال و ایجاد خود باوری در فکر و عمل است که با به امضا رسیدن این قراردادها اکنون به تحقق رسیده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به ضرورت ایجاد تعاملی سازنده میان صنعت نفت و دانشگاه افزود: با به کار گیری دانشگاه ها که محل رشد اندیشه هاست این فرصت در سطح ملی فراهم آمده است تا با ۹ دانشگاه مهم کشور تعاملی بنیادین آغاز شود و مشاوره ای مستمر در راستای توسعه فناوری برای افزایش ضریب بازیافت در مخازن صورت پذیرد.
جوادی یادآور شد: صنعت نفت در حقیقت با این اقدام فرصتی را به وجود آورد تا تلاطم های سیاسی و اقتصادی کمترین آثار را بر مردم و کشور داشته باشد و با درایت، اندیشه و توانمندی ایرانی به جایی برسیم که گره ها به دست ایرانی باز شود و با کمترین آسیب، بیشترین اعتماد به نفس را داشته باشیم.
وی افزود: امیدواریم این حرکت فرصتی برای صادرات دانش فنی، تکنولوژی و نیروی انسانی شایسته باشد و بتواند بازار کار بیرون را در راستای پیام رسانی انقلاب عهده دار شود.
محمدعلی عمادی، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران نیز با بیان این که واگذاری میادین به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برای نخستین بار در تاریخ بیش از یک صد ساله نفتی کشور صورت گرفته است، گفت: با عقد این قردادها کلیه امور تحقیقات و فناوری هر یک از میادین نفتی به یک دانشگاه واگذار می شود.
وی گفت: در قراردادهای تنظیم شده شرکت ملی نفت ایران، کارفرما و شرکت تابعه ذیربط آن، مجری بوده و با تشکیل کمیته های مختلف بر اساس پروپوزال های مصوب فعالیت های اجرایی مطالعاتی لازم صورت پذیرفته و متناسب با آن پرداخت های لازم انجام می شود.
عمادی افزود: انتظار شرکت ملی نفت ایران این است که هر دو طرف از فرصت به دست آمده حسن استفاده را کرده و با تعریف پروژه های فناورانه که منافع آن برای کشور و ازدیاد برداشت از مخازن خواهد بود، باعث توسعه فناوری در نفت شوند. همچنین انتظار می رود که دانشگاه ها با یافتن شریک خارجی مناسب، زمینه انتقال فناوری در حوزه بالادستی را به نحو شایسته ای فراهم کنند.
در این مراسم آقایان دکتر جوادی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران ،دکتر مقدم معاون پژوهشی و فناوری ،مهندس حافظی مدیر عامل شرکت فلات قاره ودکتر عمادی مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و روسای  چهار دانشگاه حضور داشتند ۳ میدان نفتی برای واگذاری کلیه امور فناورانه و تحقیقاتی به ۴ دانشگاه تحویل داده شد. میدان آزادگان به دانشگاه تهران و انتستیتو نفت دانشکده فنی تهران، میدان دارخوین به شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان، و میدان سروش به دانشگاه صنعتی سهند واگذار شد.
 
با توجه به توانمندیهای پژوهشی ، علمی و فنی  اساتید  و دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به  تمامی دانشگاهیان امیدواریم این حرکت عظیم در این ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی باعث توسعه  همه جانبه دانشگاه صنعتی سهند در سطح کشور را فراهم بیاورد .

 


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است