دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

  معرفی برترین دانشگاههای ایران بر اساس نظام رتبه‌بندی یو.اس نیوز 2021

 تاريخ: 05/08/99

 


معرفی برترین دانشگاههای ایران بر اساس نظام رتبه بندی یو.اس نیوز 2021

بر اساس آخرین رتبه‌بندی اعلام شده از سوی مؤسسه معتبر یو. اس نیوز، دانشگاه صنعتی سهند  با کسب نمره 25.4 رتبه 30 در بین بهترین دانشگاههای ایران، چهارصد و چهل و چهارمین دانشگاه آسیا و هزار و چهارصد و بیست و سومین  دانشگاه معتبر جهان و رتبه هفتصد و بیست و هشت مهندسی در سال ۲۰۲۱ اعلام شد.

مؤسسه یو. اس نیوز در این رتبه بندی ۱۵۰۰ دانشگاه برتر از ۸۶ کشور جهان را برای ۲۰۲۱ مورد ارزیابی قرار داده است.

این رتبه بندی از ۱۳ سنجه شامل شهرت جهانی پژوهش، شهرت منطقه ای پژوهشی، شمار انتشارات، کتاب ها، همایش ها، تاثیر استنادی تعدیل شده، شمار همه استنادها، شمار انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات با   کیفیت، نسبت انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات با کیفیت، شمار همکاری جهانی، شمار مقاله های پراستناد و ... برای ارزیابی موسسات استفاده می کند.

بر اساس اعلام همکاری های علمی بین المللی دانشگاه صنعتی سهند، از قاره آسیا ۵۸۹ دانشگاه در بین ۱۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است که از این میان، ۳۶ دانشگاه متعلق به ایران بوده است .
در ویرایش ۲۰۲۱ این نظام رتبه بندی، دانشگاه هاروارد در جایگاه نخست و موسسه فناوری ماساچوست (آمریکا)، دانشگاه های برکلی کالیفرنیا، استنفورد، ام آی تی، دانشگاه کلمبیا، آکسفورد، کمبریج، واشنگتن و جان هاپکینز در رده های بعدی هستند.


داده‌های ارزیابی این سنجه‌ها با همکاری شرکت «کلاریویت آنالیتیکس» (ناشر پایگاه «اینسایتس») گردآوری می‌شوند.


 درج در سايت توسط : روابط عمومی