دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 تجلیل از خانواده های محترم شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس

 تاريخ: 11/07/00

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احمدرضا مصطفی قره باغی روز چهارشنبه، 7 مهرماه  در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با حضور خانواد‌های معظم شهدا در دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد، اظهار کرد: مهرماه یادآور روزها و خاطراتی است که 40 سال قبل دشمن بعثی با یورش به داخل خاک کشورمان حوادثی را به وجود آورد که در کنار تجارب تلخ، برخی دستاوردهای مهمی نیز به کشورمان به همراه داشت.
وی ادامه داد: درشرایطی که انقلاب اسلامی اتفاق افتاده بود و برخی نابسامانی هایی وجود داشت و یک سری از مسئولان نیز خیانت‌هایی کرده بودند، دشمن بعثی با حمایت بلوک غرب و شرق و  با تجهیزات کامل به کشور ما حمله کرد و در این شرایط بحرانی فرمان امام خمینی(ره) عامل مهمی بود که تمام ملت اعم از مرد و زن، پیر و جوان، داشنجو، دانش‌آموز، بازاری، صنعتگر و... را بسیج کرد تا با وجود عدم دسترسی به امکانات و حمایتها و تنها با توکل به خداوند و اعتماد به توانمندی داخلی کشور توانست در مقابل این هجمه بایستد به نحوی که بعد از هشت سال دفاع مقدس هیچکدام ازاهداف دشمن تحقق نیافت.
وی خاطرنشان کرد: همه‌ی این دستاوردها در سایه‌ی جهاد و شهادت طلبی انسان‌های وارسته ای رقم خورد که بزرگترین سرمایه‌ی خود یعنی جان‌شان را در طبق اخلاص قرار داده و با گوشت و استخوان از کشور محافظت کردند.
دکتر مصطفی قره‌باغی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: مردم ایران خون خود را نثار انقلاب کردند تا کشورمان قوی‌تر شود و امروز در برابر ابرقدرتها حرفی برای گفتن داشته باشد و در سایه‌ی مجاهدت‌های انسانهای مخلص بود که امروز توان نظامی ما در منطقه اول است و گواه این امر، حمله به پایگاه نظامی آمریکا بعد از شهادت سردار سلیمانی بود که همانند سیلی بر روی ابرقدرت جهان زده شد و آنها جرات پاسخگویی پیدا نکردند و خودشان نیز می‌دانستند قدرتی که در کشور ما وجود دارد، به سادگی قابل پاسخ نیست.
وی افزود: امروز نیز انسان‌هایی هستند که بدون هیچگونه چشم‌داشت و انتظار مقام منسب، در جهت پیشبرد اهداف کشور تلاش می‌کنند که یادگاران و خانواده‌های شهدا نمونه‌ی بارزی از این افراد هستند که می‌توانند روحیه‌ی شهادت طلبی و جهادی را در جامعه توسعه و ترویج دهند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور در معرض شیوه‌های جدیدی از تهاجم دشمنان قرار دارد، گفت: یک زمان راهکار مقابله با تهاجم دشمنان گرفتن اسلحه به دست بود اما امروز باید راهکارهای متناسب با نوع تهاجم دشمنان را در پیش بگیریم و با کمک هم و استعانت از خداوند دشمن را شکست دهیم.
رئیس دانشگاه صنعتی سهند متذکر شد: در شرایطی که وارد چله‌ی دوم انقلاب شده ایم، بیانیه‌ی گام دوم انقلاب مسیر را برای همه‌ی ما روشن کرده است و با توجه به محورهای مختلف این بیانیه برای هرکدام از ما تکلیف و وظیفه ای مشخص شده است.
وی اضافه کرد: بحث توسعه‌ی علم بعنوان یکی از محورهای مهم بیانیه‌ی گام دوم انقلاب متوجه ما دانشگاهیان است که دانشگاه ها و مراکز آموزشی شناخته شده ترین محل برای این امر محسوب می‌‌شوند و آنچه که در دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد، نتیجه‌ی تلاش همه‌ی عزیزانی است که در خانواده‌ی بزرگ دانشگاه حضور دارند و لذا همه‌ی ما باید اهمیت جایگاه خود را بدانیم و با همکاری با یکدیگر به فرامین رهبر معظم انقلاب عمل کنیم
دکتر مصطفی قره‌باغی در بخش پایانی سخنان خود سبک زندگی ایرانی- اسلامی را یکی دیگر از محورهای مهم بیانیه‌ی گام دوم انقلاب برشمرد و تاکید کرد: این محور مربوط به همه‌ی ما است و با توجه به اینکه راه و رسم زندگی شهدا در خانواده‌های شهدا نیز وجود دارد، ما باید این سبک زندگی را سرمشق کار و جزو برنامه‌های زندگی خود قرار دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این مراسم خانواده های شهدا و تعدادی از کارکنان این دانشگاه به ارائه‌ی نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان نیز از خانواده‌های معظم شهدا تجلیل به عمل آمد.


 درج در سايت توسط : روابط عمومی