پنج شنبه، 13 بهمن 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از دانشگاه صنعتی سهند تبریز

 تاريخ: 22/09/99معاون وزیر علوم: دانشگاه صنعتی سهند پاسخگوی نیاز صنعت
 
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: دانشگاه صنعتی سهند آمادگی لازم برای پاسخ به نیازهای صنعت را دارد.
دکتر رحیمی در بازدید از دانشگاه صنعتی سهند تبریز افزود: بسیاری از پروژه های اجرا شده در این دانشگاه برای پاسخگویی به صنعت است و بخش اعظم پروژه ها با حمایت و تقویت، قابلیت تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان را دارند. 
وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه قابلیتهای بالایی از لحاظ فنی و علمی دارد و اعتماد بسیاری از وزارتخانه ها و مجموعه های صنعتی و اجرایی را کسب کرده است.
وی دانشگاه سهند را جزو دانشگاه های برجسته کشور خواند و تصریح کرد: این دانشگاه بسیار پرقدرت و با سرعت و شتاب بسیار زیاد در حال رشد است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه چهره های درخشان علمی و دانشمندان برتر جهانی در این دانشگاه داریم اضافه کرد: خوشبختانه چون این دانشگاه مولود بعد از انقلاب است عمده اساتید و اعضای هیات علمی و محققان و  پژوهشگران آن از جوانان هستند. 
دکتر رحیمی به رشد شتابان علمی و طرح های تجربی و صنعتی این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی جزو معدود دانشگاه هایی است که وزارت نفت، چاه های بزرگ نفتی را برای افزایش بازده در اختیار محققان آن قرار داده است.
رئیس دانشگاه صنعتی سهند هم با تشریح فعالیتها و توفیقات  علمی، پژوهشی و آموزشی این دانشگاه گفت : در این دانشگاه تاکنون 347 طرح پژوهشی خاتمه یافته و از 632 پایان نامه هم حمایت شده است. 
دکتر قره باغی با بیان اینکه دانشگاه سهند رتبه هفتم در بین دانشگاههای صنعتی کشور را دارد افزود: بر اساس گزارش رتبه‌بندی شانگهای، این دانشگاه در سه سال اخير در رشته مهندسی متالورژی در جمع 150 يا 200 دانشگاه برتر، در رشته‌ي مهندسی شیمی در جمع 400 دانشگاه برتر و در علوم و مهندسی انرژی در جمع 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.
هم اکنون حدود 5 هزار دانشجو در بیش از 130 رشته و گرایش در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه صنعتی سهند تحصیل می کنند که نزدیک نیمی از آنها را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند.


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: دوشنبه  1401/08/02

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است