دوشنبه، 24 مرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
رئیس دانشگاه صنعتی سهند: امروز، وظایف دانشگاه‌ها فراتر از چاپ مقاله و تولید علم است

 تاريخ: 30/09/99

رئیس دانشگاه صنعتی سهند:

امروز، وظایف دانشگاه‌ها فراتر از چاپ مقاله و تولید علم است

امروز، وظایف دانشگاه‌ها فراتر از چاپ مقاله و تولید علم استرئیس دانشگاه صنعتی سهند با بیان اینکه امروز، وظایف دانشگاه‌ها فراتر از چاپ مقاله و تولید علم است، بر ضرورت برقراری ارتباط با بخش صنعت و رفع نیازهای جامعه با انجام پژوهش‌های کاربردی توسط دانشگاه‌ها تاکید کرد.
دکتر احمدرضا مصطفی قره‌باغی، روز شنبه در برنامه‌ی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه صنعتی سهند به مناسبت هفته پژوهش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و سردار شهید سلیمانی و تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با تاکید بر اینکه توسعه و پیشرفت هر کشوری در سایه‌ی پیشرفته علمی آن کشور حاصل می‌شود، اظهار کرد: رسالت دانشگاه‌ها و دانشگاهیان در دستیابی به پیشرفت علمی هر کشوری بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: هر چند که امر تحقیق و پژوهش و تولید علم بر عهده دانشگاهیان بوده است، اما مراکز علمی ضمن عمل به رسالت‌های دانشگاه‌های نسل اول و دوم، وظایفی نیز به عنوان دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم به منظور رفع نیازهای جامعه بر پایه پژوهش‌های کاربردی، دارند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید در تبدیل علم به ثروت نقش برجسته داشته باشند، گفت: دستاوردهای علمی نباید صرفا روی کاغذ بمانند، بلکه باید تولید محصولی که در راستای رفع نیاز جامعه باشد، مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، رئیس دانشگاه صنعتی سهند در خاتمه ضمن قدردانی از فناوران و پژوهشگران دانشگاه صنعتی سهند، مراکز نوآوری و رشد را لازمه‌ی تشکیل چرخه‌ی تحقیقات، عنوان کرد.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم از هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان دانشمندان برتر دنیا، دو نفر پژوهشگر و فناور منتخب دانشگاه و حائز مقام برتر جشنوارهی استانی و همچنین منتخبان پژوهشی دانشکده‌ها تجلیل به عمل آمد.
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است