شنبه، 31 اردیبهشت 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
آغاز عملیات اجرایی پروژه حذف سیلیس از آب خام با همکاری دانشگاه صنعتی سهند در شرکت کلرپارس

 تاريخ: 13/09/00

آغاز عملیات اجرایی پروژه حذف سیلیس از آب خام با همکاری دانشگاه صنعتی سهند در شرکت کلرپارس

آغاز عملیات اجرایی پروژه حذف سیلیس از آب خام با همکاری دانشگاه صنعتی سهند در شرکت کلرپارس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، عملیات اجرایی پروژه حذف سیلیس از آب خام در مقیاس پایلوت نیمه صنعتی با همکاری دانشگاه صنعتی سهند در شرکت کلرپارس آغاز شد.

یکی از مشکلات واحدهای صنعتی که آب مورد نیاز خود را از چاه های عمیق و نیمه عمیق تامین می کنند، افزایش همزمان غلظت های سیلیس و نمک های محلول آب توام با افزایش عمق آبهای زیرزمینی است.

گفتنی است؛ این امر در واحدهای نرم سازی آب و تولید آب بدون یون، ضمن کاهش شدید راندمان فرایند شیرین سازی آب (RO) و کم شدن شدن سیکل های احیای رزین های تبادلگر یونی، حجم وسیعی از پساب های با شوری بالا را تولید کرده و واحدهای صنعتی را با مشکلات عدیده ای در تصفیه و مدیریت فاضلاب مواجه می سازد.

درهمین راستا، مرکز تحقیقات جامع فناوری غشا دانشگاه صنعتی سهند، با هدایت دکتر رضا یگانی (مدیر و موسس این مرکز)، پس از تکمیل موفقیت آمیز فاز آزمایشگاهی و بهینه سازی پارامترهای فرایندی، فاز عملیاتی پایلوت حذف سیلیس از آب خام را با ظرفیت دو مترمکعب در ساعت با حمایت و کارفرمایی شرکت کلرپارس با موفقیت آغاز کرد.

براساس این گزارش؛ شرکت کلرپارس، به عنوان شرکت پیشرو و مصمم در رفع مشکلات زیست محیطی خود به منظور کاهش پساب‌های تولیدی، ضمن تکمیل چرخه بازچرخانی آب و پیاده سازی مدیریت یکپارچه آب، با سرمایه گذاری قابل توجه در مطالعات فرایند حذف سیلیس از آب خام، این پروژه را در مقیاس آزمایشگاهی و پایلوت با موفقیت به انجام رساند تا با تکمیل داده‌های فرایندی، نسبت به طراحی واحد صنعتی در مقیاس 25 متر مکعب در ساعت اقدام کرده و اولین واحد صنعتی کشور در حذف سیلیس از انواع جریان های آبی با کیفیت‌های متغیر از لحاظ شوری، کدورت و سختی آب باشد. 

لازم به ذکر است؛ «دکتر اسماعیل فاتحی فر»، عضو هیات علمی و استاد دانشگاه صنعتی سهند در زمینه محیط زیست، به عنوان ناظر و کارشناس فنی این پروژه از طرف دانشگاه صنعتی سهند جهت نظارت و صحت سنجی داده‌های عملیاتی همکاری می‌کند.
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است