سه شنبه، 15 آذر 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
انتخاب طرح پژوهشی جناب آقای دکتر رضا فلاحت به عنوان طرح برگزیده دانشگاهی سال 1400 از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 تاريخ: 13/05/01


انتخاب طرح پژوهشی جناب آقای دکتر رضا فلاحت تحت عنوان 'مطالعات زمین شناسی ساختمانی و زمین ساخت سنوزوئیک در شمال غرب ایران مرکزی با تاکید بر زیرحوضه های نئوژن' به عنوان طرح برگزیده دانشگاهی سال 1400 از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری (معرفی شده از طرف دانشگاه صنعتی سهند)

این طرح که فاز اول مطالعات اکتشاف نفت و گاز در شمال غرب کشور و پوشش دهنده استانهای آذربایجان شرقی وغربی، اردبیل، زنجان، کردستان و همدان میباشــد و برای مدیریت اکتشــاف شــرکت ملی نفت ایران انجام گردید. در این طرح، از داده ها و اطلاعات متعدد از قبیل داده های ژئوفیزیک هوایی، تصــاویر ماهواره ای و نقشه های زمین شناسی در مقیاس های متعدد استفاده و سپس اقدام به برداشت های میدانی و صحرایی گردید.

ابتدا اقدام به تهیه نقشـه جامع گسـل های اصـلی و فرعی، گنبدهای نمکی و سـاختارهای زمین شـناسـی شـمال غرب کشـور شـد. سـپس تاریخچه تشـکیل سـاختمان های زمین شـناسـی و حوضـه های رسـوبی این ناحیه بررسـی و تاثیر گسـل ها، گنبدهای نمکی، فازهای کوهزایی و بقیه عوامل تکتونیکی در تشـکیل حوضه های رسوبی منطقه و تغییرات آن در طول زمان مطالعه و هفت مقطع زمین شناسی برای شمال غرب کشور تهیه گردید.

سـازند قم به عنوان سـ نگ مخزن مسـتعد و سـازند قرمز بالایی به عنوان پوش سـنگ در نظر گرفته شـدند. مطالعات نشـان داد که عمق، ضـخامت و گسترش سازند قم در دو منطقه بسـتانآباد-سراب و میانه-زنجان مناسب برای تشکیل احتمالی مخازن نفت و گاز بوده و همچنین ساختمان های مناسب تجمع هیدروکربور در این دو منطقه وجود دارد. در ادامه، حوضه های رسوبی این دو منطقه تحلیل و مدلهای تکتونواستراتیگرافی ارائه گردید.
 
 روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند کسب این موفقیت را به جناب آقای دکتر رضا فلاحت و جامعه دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت روزافزون ایشان را از درگاه احدیت مسئلت دارد.
 
روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند


 ضمائم
  (116 KB)
  (98 KB)

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: دوشنبه  1401/08/02

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است