جمعه، 7 مهر 1402 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
مصوبات هیات امنا
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی سهند به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

 تاريخ: 22/01/02

بسم الله الرحمن الرحیم

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا  إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ(اسراء ۱)

روز قدس، روز خروش ظلم ستیزان، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین، روز بیدارشدن وجدان‌های خفته و به فرموده امام راحل نه فقط روز فلسطین بلکه روز اسلام  است.
قدس فریاد بلند مردمی است که یک صدا و یکدل برای دادخواهی ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین دست در دست هم اضمحلال رژیم کودک کش و غاصب صهیونیست را فریاد می زنند.
آخرین جمعه‌ ماه مبارک رمضان، یادآور ابتکار حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی در اعلام روز جهانی قدس است و چه زیبا این اقدام نمادین، شاخص حرکت امت اسلامی شد و نقطه‌ عطفی در بازیابی هویت اصیل فلسطین و قلب تپنده‌ آن، مسجدالاقصی گردید.
گرامیداشت روز قدس و ابراز همدلی و همبستگی با مردم فلسطین و نمایش قدرت توده‌ها علیه ظلم و ستم رژیم مستکبر صهیونیستی، وظیفه‌ای انسانی، دینی و جهانی است..
از آن زمان که غده‌ چرکین صهیونیسم در سینه‌ خاورمیانه ریشه زد و قبله‌ نخست مسلمانان در زیر فشار چکمه‌های سربازان صهیون به اسارت رفت، مقدّرات کشورهای مسلمان منطقه عموماً در قبضه‌ قدرت اسرائیلیان قرار گرفت و اقدامات جنایتکارانه‌ آنان عزت و شرف مسلمانان را لگدمال نمود. لیکن پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بساط توسعه‌طلبی‌های رژیم اشغالگر را برهم زد و موجی از بیداری را در امت اسلامی برانگیخت و روح پایداری و ایستادگی در برابر این رژیم را در کالبد ناامید و خسته مردم منطقه دمید.
اکنون جبهه مقاومت قدرتمند تر از همیشه سد محکمی در برابر توسعه طلبی رژیم صهیونیستی  است و حکومت صهیونیستی پس از ناکامی‌های بسیار در توسعه‌ قلمرو خود و محصور شدن در حلقه‌ نیروهای مقاومت در عراق، سوریه، لبنان و غزه، بیش از پیش نگران آینده‌ خویش است و اوضاع آشفته داخلی این رژیم ناقوس اضمحلال آن را به صدا در آورده است و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید.
ما دانشگاهیان دانشگاه صنعتی سهند و هنر اسلامی تبریز ضمن حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و میثاق دوباره با آرمانهای والای امام خمینی ره و حمایت از انتفاضه فلسطین و جبهه مقاومت، یکدل و یکصدا فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر صهیونیسم سر می دهیم  و تا آزادی قدس شریف از پای نخواهیم نشست.

إنْ تَنْصُروا اللهَ یَنْصُرُکُم وَ یُثَبّتْ أقدامَکُم

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی سهند و هنر اسلامی تبریز 25 فروردین ماه 1402 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: سه شنبه  1402/07/03

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است