جمعه، 19 خرداد 1402 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
صفحه نخست
افراد
معرفی دانشگاه
راهنمای تلفن
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
پست الکترونیکی
تماس با ما
جستجو
l 
 

     
لزوم استفاده از ظرفیتهای دانشگاه صنعتی سهند در توسعه صنعت نفت

 تاريخ: 09/07/01

در نشست مشترک مدیران پژوهشی وزارت نفت و دانشگاه صنعتی سهند بر استفاده از توانمندیهای این دانشگاه در اجرای طرحهای توسعه صنعت نفت تاکید شد.
رئیس دانشگاه صنعتی سهند در این نشست خواستار استفاده از ظرفیتهای این دانشگاه و افزایش تعاملات و همکاری در اجرای طرحهای صنعت نفت شد.
دکتر فاتحی فر گفت: دوره یکساله HSE  با مشارکت شرکت پتروشیمی تبریز در این دانشگاه طراحی شده و آماده برگزاری این دوره ها برای کارکنان شرکتهای پتروشیمی کشور به صورت حضوری و مجازی هستیم.
وی دو پیشنهاد هم به مسئولان پژوهشی وزارت نفت ارائه کرد که یکی از آنها اجرای پایلوت تصفیه مازوت تولیدی در پالایشگاه تبریز با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و دیگری ایجاد مخازن ذخیره گاز در صنایع برای ذخیره سازی گاز در فصل گرما و استفاده در فصول سرد سال بود.
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران هم با اشاره به اجرای طرح ازدیاد برداشت در میدان نفتی سروش توسط محققان دانشگاه صنعتی سهند، از مسئولان این دانشگاه خواست برای اجرای پایلوت فناورانه در این میدان تا پایان سال آینده همه امکانات خود را بسیج کنند.
دکتر مطهری دغدغه اصلی این وزارتخانه را دانش بنیان شدن صنعت نفت بیان کرد و گفت: وجود 22 شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی سهند ظرفیت مناسبی برای گسترش همکاریهاست و در این زمینه حمایتها و کمکهای لازم را خواهیم کرد.
وی با تاکید بر استفاده از فناوریهای که مسائل را حل کنند خاطرنشان کرد: برای اجرای طرحهای جدید وزارت نفت، دانشگاهها نیاز به پوست اندازی و تغییر رویکرد و استفاده از ظرفیتهای شرکتهای دانش بنیان دارند.
دکتر کلانتری رئیس پژوهشگاه صنعت نفت نیز با اشاره به وجود سه پردیس و یک مرکز نوآوری در این پژوهشگاه میزبانی از دانشجویان دکتر در قالب طرح "میزبان" و حضور اساتید دانشگاه در قالب دوره های کوتاه مدت و فرصت مطالعاتی را دو زمینه همکاری این پژوهشگاه با دانشگاه صنعتی سهند عنوان کرد.
دکتر چهاردولی مدیر پژوهش و فناوری وزارت نفت هم حمایت از فعالیتهای دانش بنیان، اعطای فرصت مطالعاتی و پژوهانه به اعضای هیات علمی و بازنگری آئین نامه حمایت از پایان نامه های دانشجویی در راستای فناوریهای موردنیاز صنعت نفت را برنامه های اولویت دار این حوزه اعلام کرد.

http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/1.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/2.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/3.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/4.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/5.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/6.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/7.jpg
 
http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/8.jpg

http://sut.ac.ir/main/Articles/2695/9.jpg


 


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : اداره روابط عمومی
       

  شهر جدید سهند، پردیس دانشگاه صنعتی سهند،

 
ساختمان شهید رجایی، طبقه دوم، روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند              

راهنمای تلفن
| پست الکترونیک | تماس با ما

ط
راحی و پشتیبانی :  واحد رسانه روابط عمومی دانشگاه