روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهندتبریز - اخبار

 انتخاب جناب آقای دکتر محمد حقیقی پراپری استاد تمام دانشگاه صنعتی سهند به عنوان سرآمد علمی ایران در سال ۱۴۰۱

 تاريخ: 23/06/01

 


انتخاب جناب آقای دکتر محمد حقیقی پراپری استاد تمام دانشگاه صنعتی سهند به عنوان سرآمد علمی ایران در سال ۱۴۰۱ را خدمت ایشان و جامعه علمی دانشگاه صنعتی سهند تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم.
 
  پنجمین نشست سرآمدان علمی ایران شامگاه یکشنبه ۱۳ شهریورماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری و دکتر سعید سرکار دبیر ستاد سرآمدان علمی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

فدراسیون سرآمدان علمی ایران، از سال ۱۳۹۴ با هدف دستیابی کشور به مرجعیت علمی جهانی آغاز به کار کرده است. از جمله مهم ترین اقدامات این فدراسیون، شناسایی و انتخاب محققان معتبر، متعهد و پیشرو تحت عنوان سرآمدان علمی و حمایت از آنها می باشد.
این فرآیند سالانه و براساس فعالیت های ۳ سال گذشته (منتهی به دوره ارزیابی) انجام می شود و هر سال ۱۰۰ نفر بعنوان سرآمد علمی، شناسایی و در ۲ گروه الف و ب، متناسب با اعتبار علمی کسب کرده حمایت می شوند.

این برنامه با هدف افزایش کیفیت علمی کشور، افزایش تعاملات بین‌المللی با محققان معتبر جهان، استفاده از زیرساخت‌ها و امکانات مراکز معتبر علمی جهان و کمک به توسعه کیفی علم و فناوری کشور تدوین و اجرا می‌شود. همچنین این برنامه در نظر دارد با شناسایی مستمر افراد توانمند علمی و ارائه حمایت‌های ویژه از این افراد، کشور را به سمت مرجعیت علمی در جهان سوق دهد.
 
روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند

 

 

 

 


 درج در سايت توسط : اداره روابط عمومی