روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهندتبریز - اخبار

 امضا تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه غازی ترکیه

 تاريخ: 23/03/01

 

در نشست مشترک روسای دانشگاه صنعتی سهند با دانشگاه غازی ترکیه تفاهم نامه تبادل علمی بین این ۲ دانشگاه منعقد شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، رئیس دانشگاه صنعتی سهند در این نشست گفت: در دیدار امروز با رئیس دانشگاه غازی ترکیه تفاهم نامه‌ای در خصوص همکاری‌های بین المللی، انتقال دانشجو‌ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه سهند به دانشگاه غازی ترکیه و بالعکس و اجرای طرحهای مشترک و همکاری در طرحهای اروپایی منعقد شد.
 
وی از آمادگی دانشگاه صنعتی سهند در خصوص ایجاد دانشکده تحقیقاتی نفت در دانشگاه غازی ترکیه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با گسترش ارتباطات علمی زمینه‌ همکاری‌های مشترک ایجاد شود.
 
رئیس دانشگاه غازی ترکیه هم دانشگاه سهند را یکی از دانشگاه‌های پیشرو ایران در زمینه صنعت عنوان کرد و گفت: هدفمان از این دیدار افزایش همکاری‌های دوجانبه بود و ۲  تفاهم نامه امضا شد که یکی در مربوط به همکاری‌های دوجانبه و دیگری در قالب برنامه اراسموس erasmus است و برای اجرایی کردن این تفاهم نامه‌ها با دانشگاه صنعتی سهند همکاری خواهیم کرد.
 
دکتر موسی ییلدیز  افزود: در قالب این تفاهم نامه‌ها مباحث مربوط به تبادل استاد و دانشجو و اجرای پروژه‌های مشترک علمی و اعطای مدارک علمی مشترک انجام گرفته و برای عملیاتی نمودن این مباحث هیات‌هایی از طرف ۲ دانشگاه دیدار‌هایی از دانشگاه سهند و غازی ترکیه صورت خواهد گرفت.
 
 


 درج در سايت توسط : اداره روابط عمومی