دوشنبه، 24 مرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     

معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند یکی از محوری‌ترین و حساس‌ترین بخش‌های دانشگاه است که ارتباط مستقیم با دانشجویان دارد و فراهم‌کننده نیازهای عمومی دانشجویان و مدافع حقوق آنان در دانشگاه است. این سازمان مجموعاً دارای چهار اداره و مرکز به شرح زیر است که وظیفه تأمین نیازهای رفاهی، بهداشتی- درمانی و مشاوره دانشجویی را به عهده دارد.
مسئولیت معاونت دانشجویی بر عهده آقای دکتر علیرضا هاشمی اسکویی است. ایشان دارای مدرک دکتری مهندسی پزشکی هستند.

 • اداره کل امور دانشجویی؛ عمده فعالیت این مدیریت امور مربوط به تغذیه و وام دانشجویی است و بخش‌های زیر را شامل می‌شود: اداره خدمات دانشجویی و اداره تغذیه، واحد بررسی و پرداخت وام‌های دانشجویی، تسویه حساب دانشجویان،  شوراهای صنفی و تعاونی‌های دانشجویی، واحدهای تهیه و توزیع موادغذایی، به روزرسانی و کنترل سامانه رزرو غذا ، نظارت و ارزیابی عملکرد پیمانکاران تغذیه دانشجویی ، آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه تغذیه دانشجویی ، اجزای اداره خدمات دانشجویی و تغذیه را تشکیل می‌دهند.
نشانی پایگاه اطلاع‌رسانی اداره تغذیه دانشگاه صنعتی سهند: http://std.sut.ac.ir

  
 • اداره امور خوابگاه‌ها؛ دانشگاه صنعتی سهند با در اختیار داشتن بیش از دو هزار نفر ظرفیت خوابگاهی، مدیریت دو خوابگاه برادران و خواهران در زیر مجموعة اداره امور خوابگاه‌ها انجام می‌شود. ترکیب دانشجویان خوابگاهی بر حسب مقاطع تحصیلی، جنسیت و شهرستان محل سکونت متفاوت است.

نشانی پایگاه اطلاع‌رسانی اداره امور خوابگاه‌ها: http://std.sut.ac.ir

    
 • مرکز مشاوره دانشجویی؛ این مرکز به ارایه خدمات مشاوره، راهنمایی و بهداشت روانی در زمینه‌های مختلف تحصیلی، اجتماعی، خانوادگی، عاطفی و کمک به حل مشکلات دانشجویان اختصاص دارد. این مرکز دارای دو بخش مشاوره و درمان و آموزش بهداشت روان است. در بخش مشاوره و درمان، خدمات مشاوره تحصیلی، خانوادگی، عاطفی، روان‌درمانی، روان‌پزشکی و روان‌سنجی و مشاوره تلفنی در بخش آموزش بهداشت روان، جلسات سخنرانی، آموزش‌های گروهی، کارگاه‌های مهارت زندگی، سمینارهای بهداشت روانی، چاپ بروشور و... ارائه می‌شود. همچنین این مرکز در سطح خوابگاه‌ها، پردیس‌ها و برخی دانشکده‌ها شعباتی فعال دارد.


 • اداره بهداشت و درمان دانشگاه؛ این اداره کل وظایف و خدمات قابل توجهی دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از: ارایه خدمات درمانی به دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی، ارایه خدمات پزشکی عمومی، معرفی و اعزام بیماران به مراکز درمانی و بیمارستانی. علاوه بر وظایف درمانی، این اداره کل وظایف بهداشتی از قبیل: نظارت بر بهداشت اماکن عمومی، خوابگاه‌ها، غذاخوری‌ها، بوفه‌ها و...، نظارت بر حسن اجرای آیین‌نامه‌های بهداشتی در قرارداد با پیمانکاران و برنامه‌ریزی و آموزش برای افزایش سطح آگاهی‌های عمومی دانشجویان و کارکنان نسبت به پیشگیری و بهداشت را بر عهده دارد.

 • اداره تربیت بدنی یکی از واحدهای زیرمجموعه معاونت دانشجویی دانشگاه است. در این اداره تلاش می شود با برنامه ریزی صحیح، فعالیت های ورزشی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان توسعه یافته و از این طریق، ضمن حفظ و بهبود سلامت جسمانی تمامی اقشار دانشگاه، روحیه شادابی، همکاری و قانونگرایی در فضای دانشگاه ارتقاء یابد.
  در واقع، هدف کلان اداره تربیت بدنی دانشگاه، برنامه ریزی و اجرای فعالیت های ورزشی هدفمند به منظور کمک به رشد و شکوفایی ابعاد معنوی، جسمانی، عاطفی، عقلانی و اجتماعی دانشجویان و ارتقاء سلامت جسمانی و روانی اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه است. در این راستا، موضوعات زیر به عنوان اهداف اختصاصی این اداره تعریف می شوند:
  1- توسعه کمی و کیفی ورزش همگانی
  2- توسعه کمی و کیفی ورزش قهرمانی
  3- جذب حداکثری دانشجویان به فعالیت های ورزشی
  4- ارتقاء شخصیت دانشجویان در ابعاد معنوی، عاطفی، عقلانی و اجتماعی
  5- توسعه فعالیت های ورزشی اعضای هیأت علمی و کارکنان


   
   نشانی پایگاه اطلاع‌رسانی اداره تربیت بدنی :  http://www.sut.ac.ir/sport
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است